Sorte capri bukser med lommer fra Zizzi
  • Sorte capri bukser med lommer fra Zizzi
  • Sorte capri bukser med lommer fra Zizzi
  • Sorte capri bukser med lommer fra Zizzi
  • Sorte capri bukser med lommer fra Zizzi
NOK 399

Sorte capri bukser med lommer
Zizzi

På lager. 2-5 dagers levering Frakt fra 0,- ved kjøp over 999,-

Lækre sorte capri bukser i en god bomulskvalitet fra Zizzi.

Disse capri bukser har en høj talje, og rummelighed omkring hofter og lår, så de er behagelige at have på og sætter sig flot på kroppen.

Der er en smart rynkedetalje under knæerne, som får den til at sidde lidt til.

Bukserne har mange detaljer, blandt andet en stor lomme på det ene lår og en lynlås på det andet, og flotte knapper.

  • Høj talje
  • 5 lommer og 1 snydelomme.
  • Bomuld med stræk
  • Rynkedetalje ved knæ.
Målskema
Størrelse42444648505254
Buksernes linning869195100105109114
Buksernes linning udstrakt9499104109114119124
Buksernes hoftemål108114119125131136142
Buksernes indvendig benlængde44444444444444
Buksernes omkreds ved lår66697174777982
Buksernes omkreds ved læggen40424345474850

Vi har målt tøjet fladt på et bord, alle mål er i cm.

Skjemaet viser tøyets faktiske mål. Ingen av målene er ganget opp.
Fakta
Kvalitet: 78% Bomuld 20% Polyester 2% Elastan
Vaskeinstruksjon: 30 grader fin vask- tåler ikke tørketrommel.
Merke: Zizzi
Varenummer: J10111A-Black | 42335
Farge: Sort
Fragt

Levering 3-7 hverdager

  • Gratis levering til pakkeboks ved kjøp over 999,-
  • Bring valgfritt utleveringssted 79,-
  • Bring hjemmelevering 119,-

 

 

Prisgaranti
Prisgaranti - vi er billigst

Finder du den samme vare, i den samme farve og størrelse, billigere et andet sted*, matcher vi prisen lige på stedet.

Skriv en mail til [email protected] og indsæt et link til der hvor du har set det.

*Prisgarantien gælder på alle danske webshops
Trustpilot

Se hva våre kunder skriver om oss

Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot
Trustpilot